Denizli Saç Ekimi - Denizli Saç Ekim Merkezi

Denizli Saç Tasarım olarak saçlarından şikayetçi olan kişilerin saç problemlerini saatler içinde çözüme kavuşturmak ve elimizden gelenin en iyisini yaparak kişinin yaşam kalitesi standartlarını yükseltmek için çalışmaktayız.

© 2024 Denizli Saç Ekimi - Denizli Saç Ekim Merkezi. Tüm hakları saklıdır.
Önce & Sonra

Değişimi Hisset

Bilimsel ve teknolojik ilerlemelere paralel olarak gelişen sağlık ve güzellik sektörü, yeni tedavi yöntemleri ile artık birçok rahatsızlığa çözüm sunabilmektedir. Farklı alanları kapsayan sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesinde katkı sağlayan bu ilerleme, saç dökülmesinde tanı ve tedavilerin gelişmesine de ön ayak olmuştur. Araştırmalar sonucunda hazırladığımız yazımızda sizlere bu yeniliklerden bir tanesi olan ‘Saç Simülasyonu’ konusunu anlatacağız. Saç pigmentasyonu, Saç dövmesi ya da Mikropigmentasyon gibi farklı isimlerle de anılan saç simülasyonu, özel bir cihaz, uç ve mikro iğneler kullanılarak, saç derisine renklendirici bir madde verilmesi işlemidir.

Cerrahi bir yöntem değildir

Bu yöntemde sabit derinlikte atış yapan devirli bir cihaz kullanılmaktadır. Epidermisin yüzeysel kısmına işlenen mikro pigmentler ile gerçek saç kökleri taklit edilmektedir. Kafa derisinde saç kökü varmış görüntüsü yaratılmaya çalışılır. Amaç, saç ve kafa derisi arasındaki renk farkını aza indirgeyip daha açık renkte görünmesini engellemektir. Mikropigmentasyon (microblading), görüntüye dayalı geçici bir manipülasyon tekniğidir. Kalıcılığı, kişinin cilt yapısına bağlı olarak ortalama 3 ila 4 senedir. Saçlı deriye işlenen boyalar, bu sürenin sonunda vücuttan tamamen atılmaktadır.

Mikro pigmentasyon, dövme pigmentleri ile yapılamaz, çünkü dövme işleminde kullanılan iğneler, derinin daha derin kısmına uygulanmaktadır. Dövme ile yapılması halinde, derinin katmanları arasında pigmentlerin dağılması, hatta koyu lekeler bırakması söz konusudur. Bununla beraber, dövme işleminde kullanılan kalıcı boyalar zaman içinde renk değiştirmektedir. Siyah renkler yeşil ve mavi renge dönüşebilmektedir. Bu durum doğal saç görüntüsünü bozmaktadır. Bu sebepten ötürü saç simülasyonu uygulamasında öncelikle doğallığı korunan boya kullanılmaktadır. Bu boyanın vücut tarafından daha kolay absorbe edilmesi, pigmentlerin ileride renk değiştirmesini engellemektedir. Zaman içerisinde renkler daha doğal solacak ve vücuttan tamamen kaybolacaktır.

Saç simülasyonu uygulamasını 2 farklı kullanım şekli ile gerçekleştirebilmek mümkündür. İki kullanımın uygulaması aynı şekilde olsa da, ikisinin yapılış amaçları birbirinden farklıdır.

Bunların ilki, saçların tamamen tıraş edilerek yapıldığı mikro pigmentasyon işlemidir. Bir diğeri ise uzun saçlılar için gölgelendirme tekniği olarak adlandırılabilir.

Denizli Saç Tasarım olarak saçlarından şikayetçi olan kişilerin saç problemlerini saatler içinde çözüme kavuşturmak ve elimizden gelenin en iyisini yaparak kişinin yaşam kalitesi standartlarını yükseltmek için çalışmaktayız.

Seyrek Saç çözümlerinin yanısıra, kaş, dudak, göz meme ucu gibi bölgeler için de kalıcı pigmentasyon işlemlerini başarıyla uygulamaktayız.

Kullandığımız kozmomedikal boya ve yöntemleri Sağlık Bakanlığı onayından geçmektedir.

Kliniğimiz hijyenik ve güvenilirdir.

Kalitemiz referanslarımız olan müşterilerimiz ile sabittir.

SSS

Saç Simülasyonu İle İlgili Merak Ettikleriniz

Dünyada bir çok firma saç simülasyonu yapmakta.Mevcut sistemlerde tek bir kalınlığı mevcut.Bu iğneler metal alaşımlı.Altın iğneli saç simülasyonunda ise saç teli kalınlığına göre farklı iğneler mevcut.Bu sayede kişinin mevcut saçına en uygun saç simülasyonu yapılmış oluyor.Altın insan vücuduna en uygun mataryel.Bu sayede alerjik ciltlerde bölgede kusursuz bir çalışma imkanı sağlıyor.İşlem sonrası bölgede yara bere oluşmamış ve kişi saatler içinde günlük hayatına devam ediyor.

Saç simülasyonu insan vücuduna hiç bir zararı olmamasına rağmen bazı durumlarda yapılması uygun olmaz.Kanser hastaları,cilt yada deri hastalıkları olanlar,Saç renginde aşırı oynamaya giden kişiler,hamilelere yapılması uygun değildir